Porady

Ile kosztuje akupunktura kosmetyczna? Działanie, przebieg, efekty i przeciwwskazania

Kosmetyczna akupunktura jest zabiegiem wywodzącym się z tradycyjnej medycyny chińskiej, a jej celem jest poprawa jakości skóry, jej odmłodzenie oraz rozjaśnienie. Metoda ta ma wpływ na to, jak prezentuje się nasza skóra, poprzez działanie napinające, uelastyczniające, a także redukujące zmarszczki. Ogólnie rzecz biorąc, akupunktura kosmetyczna ma hamować procesy starzenia, sprawiając, że nasz wygląd staje się zdrowszy, promienny, a co za tym idzie młodszy.

Kiedy interesuje nas kosmetyczna akupunktura cena jest często podejmowanym tematem, jednak nie na tym powinniśmy się skupić na samym początku. Metoda ta jest bardzo ceniona na całym świecie, także przez popularne osobistości. Z uwagi na swą nieinwazyjność oraz naturalne działanie, nieustannie poszerza się grono jej zwolenników i entuzjastów.

Działanie akupunktury kosmetycznej

Zabieg akupunktury kosmetycznej ma usprawnić mikrokrążenie skóry, przez co ta się rewitalizuje oraz wygładza. Dochodzi do poprawy ukrwienia, co z kolei widocznie odmładza, poprawia koloryt, napięcie oraz rozświetla. Akupunktura kosmetyczna również stymuluje produkcję tak bardzo ważnego kolagenu, dlatego w konsekwencji sprawia, że skóra staje się jędrna i elastyczna. Wpływa to na zmniejszenie się już widniejących zmarszczek, a także hamuje pojawianie się nowych. Przyczynia się także do oczyszczania skóry.

Zabieg ten jest świetnym rozwiązaniem dla pań, które pragną w nieinwazyjny sposób poprawić swój wygląd. Rekomendowany jest szczególnie kobietom po 35 roku życia, ale też młodszym osobom, które mają problemy ze swoją zmęczoną, zniszczoną, czy też osłabioną skórą. Kosmetyczna akupunktura doskonale sprawdzi się także jako zabieg, który następuje po intensywnym opalaniu. Sprawia, że skóra utrzymuje się w dobrej kondycji. Jest to też idealna alternatywa dla każdego, kto nie zamierza stawiać na inne, zdecydowanie bardziej inwazyjne metody.

Przebieg zabiegu akupunktury kosmetycznej

Zanim pacjent będzie mógł poddać akupunkturze kosmetycznej, konieczne jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Liczba zabiegów to kwestia indywidualna, dlatego dobierana jest pod kątem potrzeb pacjenta. Bez względu na to, aby możliwe było podtrzymanie uzyskanych efektów, zalecane jest powtarzanie zabiegu, zgodnie z rekomendacją specjalisty.

Pod kątem technicznym, zabieg ten przypomina klasyczną akupunkturę i bazuje na wkłuwaniu cienkich igieł w specjalnie wybrane punkty na twarzy pacjenta. Aby możliwe było równoczesne odprężenie, po zabiegu wykonywany jest delikatny masaż z jednoczesną aplikacją żelu, które ma wyciszyć skórę i dodatkowo dostarczyć skórze potrzebnych substancji takich jak kolagen, witamina C itd.

Efekty oraz przeciwwskazania akupunktury kosmetycznej

Do najpopularniejszych efektów, które pomaga osiągnąć zabieg akupunktury kosmetycznej należą:

 • Poprawa owalu twarzy.
 • Redukcja zmarszczek.
 • Poprawa ogólnego stanu skóry, a w tym też redukcja problemu opadającej powieki.
 • Wyrównanie oraz wygładzenie skóry.
 • Nawilżenie skóry.
 • Ujędrnienie oraz napięcie skóry.
 • Usunięcie worków pod oczami.
 • Poprawa kolorytu i odmłodzenie skóry.

Jeżeli chodzi o przeciwwskazania, specjaliści wskazują szczególnie takie sytuacje jak:

 • Ciąża.
 • Stan po spożyciu alkoholu.
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi.
 • Problemy związane z ciśnieniem tętniczym krwi.
 • Ostre stany zapalne skóry.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *