akupunktura kosmetyczna Poznań

Podczas dbania o swój wygląd, szczególną uwagę przykładamy do zabiegów pielęgnacyjnych twarzy – każdy z nas chce uniknąć niespodziewanych wyprysków, blizn czy nieuchronnie pogłębiających się z biegiem czasu zmarszczek mimicznych. Jeśli nie należysz do zwolenniczek zabiegów kosmetycznych opartych o substancje chemiczne, warto zainteresować się akupunkturą kosmetyczną, która jest popularną metodą odmładzania. Jeśli więc chcesz się przekonać, jak działa akupunktura kosmetyczna, Poznań to miejsce, w którym znajdziesz Akuzen – profesjonalny gabinet, specjalizujący się w akupunkturze.

Podczas zabiegu akupunktury w gabinecie medycyny naturalnej terapeuta wykonuje nakłuwanie igłami konkretnych punktów na ciele za pomocą jednorazowych hipoalergicznych igieł i przywraca prawidłowy przepływ energii Każde zakłócenie przepływu tej energii skutkuje najczęściej odczuwaniem dolegliwości bólowych oraz dysfunkcją tkanek i narządów, a nawet zmianami morfologicznymi. Według tradycyjnej medycyny chińskiej na twarzy istnieją obszary, które odpowiadają poszczególnym narządom wewnętrznym. Ten fakt jest wykorzystywany nie tylko podczas diagnozy, ale podczas samego procesu leczenia. Nakłuwając punkty w poszczególnych strefach twarzy możemy przywracać równowagę energetyczną w narządach. Tak więc akupunktura kosmetyczna ma nie tylko działanie upiększające, ale również zdrowotne.

Czym jest i na czym polega akupunktura kosmetyczna?

Akupunktura kosmetyczna wywodzi się z akupunktury tradycyjnej i należy do grupy zabiegów odmładzających z zakresu medycyny estetycznej, przyczyniających się do poprawy stanu skóry twarzy. Jest znakomitą alternatywną metodą odmładzania medycyny naturalnej: seria kosmetycznych zabiegów akupunktury potrafi zastąpić kilka inwazyjnych zabiegów chirurgicznych, które wymagają użycia substancji chemicznych.

Akupunktura kosmetyczna rewitalizuje ciało

Pacjenci poddawani zabiegom akupunktury tradycyjnej lub kosmetycznej szukają w niej nie tylko sposobu na poprawę wyglądu, ale też najlepszej metody leczenia ciała. Podczas akupunktury lekarz medycyny naturalnej wbija w skórę twarzy lub innej części ciała określoną ilość cienkich igieł, które pobudzają proces odnawiania się komórek skóry i produkcję kolagenu. Już kilka zabiegów akupunktury rewitalizuje skórę, poprawia ukrwienie i dotlenienie tkanek oraz stymuluje ją do szybszego pozbywania się toksyn. Dzięki temu poprawia się elastyczność skóry, której po pewnym roku życia zaczyna człowiekowi brakować (akupunktura twarzy wskazana jest po 30. roku życia).

Rozmowa przed zabiegiem w gabinecie – częstotliwość wizyt

Właściwy zabieg akupunktury kosmetycznej (lub seria zabiegów) poprzedzony jest zawsze szczegółowym wywiadem oraz rozpoznaniem problemu, z którym pacjent przychodzi. Od tej wstępnej rozmowy zależy potem decyzja wpływająca na częstotliwość wizyt oraz  na to, który obszar twarzy zostanie poddany nakłuwaniu i jaką techniką (pinezkowanie, technika 100 punktów piękności, technika enterodermalna). Jest to również świetny moment do zadawania wszelkich pytań dotyczących akupunktury kosmetycznej (np. jak dokładnie wygląda zabieg akupunktury) zwłaszcza, jeśli będzie to nasza pierwsza wizyta. W razie potrzeby, dla zminimalizowania dyskomfortu, podczas profesjonalnego zabiegu akupunktury stosuje się krem znieczulający.

Akupunktura kosmetyczna – Poznań – odmładzanie cery

Działanie akupunktury kosmetycznej polega na wykorzystaniu i pobudzeniu naturalnej zdolności skóry człowieka do regeneracji. Dzięki nakłuwaniu powierzchni skóry, przemieszcza się od wewnętrznych partii ku górze i wypełnia istniejące na twarzy zmarszczki. W efekcie po serii zabiegów akupunktury kosmetycznej można mówić o spowolnionym procesie starzenia się cery i ogólnym napięciu skóry.

Popularność akupunktury kosmetycznej wzrosła zwłaszcza w okresie ostatnich dziesięciu lat, za sprawą coraz liczniej korzystających z niej gwiazd show-biznesu i celebrytów na całym świecie. Utrzymujący się trend rosnącego zainteresowania medycyną alternatywną i zmęczenia niedoskonałą formą tradycyjnej medycyny sprawia, że coraz częściej pacjenci zwracają się do lekarzy stosujących medycynę chińską, by bez obciążania organizmu lekami wspomóc jego naturalną witalność i przywracając skórze młody wygląd.

Jakie efekty można uzyskać, stosując akupunkturę kosmetyczną?

Wśród pacjentów gabinetów kosmetycznych, poddawanych zabiegom akupunktury, zaobserwowano m.in. takie efekty, jak:

      – likwidacja, zmniejszenie zmarszczek lub opóźnienie ich powstawania,

       – poprawa jędrności skóry,

       – wygładzanie rysów twarzy,

       – korekcja fałdy nosowo-wargowej,

       – podciągnięcie opadających z wiekiem kącików ust,

       – zmniejszenie opuchlizny na twarzy oraz pod oczami,

       – ujednolicenie kolorytu cery,

       – rozjaśnienie przebarwień,

       – zmniejszenie rozstępów,

       – zmniejszenie blizn i przyspieszenie ich gojenia.

 

Zwykle po kuracji obejmującej około dziesięć zabiegów kosmetycznych, można spodziewać się wyraźnych efektów akupunktury kosmetycznej. Oczywiście, szybkość pojawiania się zmian zależy od wielu czynników (wiek, hormony, styl życia, nałogi, sposób odżywiania, typ skóry, głębokość i ilość zmian na skórze).

Akupunktura Poznań: atuty zabiegu akupunktury kosmetycznej w Akuzen

  1. Zabiegi akupunktury kosmetycznej są prawie bezbolesne.
  2. Nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji, jak po operacji plastycznej.
  3. Zabiegi nie niosą ryzyka powstania asymetrii twarzy, infekcji oraz blizn.
  4. Akupunktura (Poznań, gabinet Akuzen) skutecznie poprawia wygląd skóry twarzy (rozjaśnia skórę), zwiększa elastyczność mięśni.
  5. Spowalnia procesy starzenia się skóry (akupunktura twarzy wskazana jest już od 30. roku życia).
  6. Zabieg nie wymaga użycia substancji chemicznych.
  7. Zabieg akupunktury kosmetycznej jest w stanie zastąpić kilka inwazyjnych różnych zabiegów kosmetycznych z zakresu medycyny estetycznej.
  8. Seria zabiegów odmładza twarz nawet o kilka lat. 
  9. Nowocześnie zaaranżowane miejsce świadczenia usługi.

Ustal terminy wizyt:

        Akupunktura Poznań | AKUZEN              

Gabinet: Poznań, ul. Sianowska 151a